Spirit of Surf City Cyclocross - 28 October 2007

Men C Junior A
Junior B Women 35+
Men 35+B Women A
Men 45+B Women B
Men 55+ Women C
Men 35+A
Men 45+A Men A
Men B Single Speed
Results posted 10/28
Lap counts:
Men A/SS: 10
Men B/JrA: 7
Men C/JrB: 5
Women A/B/35:7
Master A: 7
Master B: 8 (oops)
Results for Men C, winning time 31:10 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 31:10 525 Jonathan Mayfield Cycle Sport 31:10 2 47 526 Tyler Frasca Cycle Sport 31:57 3 1:13 500 Joe Miller 32:23 4 1:18 504 John Knutson Unassigned 32:28 5 1:32 507 Fred Martin Kaiser/Team Oakland 32:42 6 1:40 518 Glen Cockrell VOS 32:50 7 1:49 508 Tim O'Neil SCCCC 32:59 8 " 512 Royce Fraley Team Flower 32:59 9 2:00 531 Sean Co Ease Side Cycles 33:10 10 2:04 516 Mark Shaw 33:14 11 2:36 527 Jonathan Walden 33:46 12 2:46 529 Bo Perez 33:56 13 2:58 519 Raymond Mendoza Bicycle Trip/SCCCC 34:08 14 3:17 514 Stephen Donahue 34:27 15 3:30 510 Chris Resendez 34:40 16 3:33 522 Rex Rose 34:43 17 3:37 511 William Steiger 34:47 18 3:40 520 Chris Gage Fat Man Racing 34:50 19 3:43 503 Troy Evans 34:53 20 3:45 505 Paul Guerra Rocky Mounts - Izze 34:55 21 3:49 524 Geoffrey James 34:59 22 4:05 502 Darren Chamberlain Synergy-Taleo Racing 35:15 23 " 523 Brian Casey 35:15 24 4:06 530 Jacco Van_Der_Koij 35:16 25 4:11 509 Jason Cruz SCCCC 35:21 26 5:28 534 Kevin Burlinson 36:38 27 6:19 521 Cesar Agustin 37:29 28 6:43 517 Jeremiah Johnson 37:53 29 8:16 506 Andrew Laird Fox Racing Shox 39:26 30 (@1) 513 John Bono (@1) 31:40
Results for Junior B, winning time 32:05 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 32:05 850 Thomas Mendoza Bicycle Trip/SCCCC (@1) 32:05 2 8:06 851 J.J. Kammeyer Altezza 40 (@1) 40:11 3 (@1) 852 Ren Colter Action Sports (@2) 33:37 4 " 853 Nathan Gallardo Pen Velo/Kondra Sys (@2) 40:56
Results for Men 35+B, winning time 49:25 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 49:25 730 John Finley 7 Team 49:25 2 1:07 702 Ron Castia InfoVista Cycling 50:32 3 1:19 713 Chas. Pockell-Wilson Morgan Stanley/24/Sp 50:44 4 1:28 701 Ken Gallardo Pen Velo/Kondra Sys 50:53 5 1:32 706 Tim Simanski Team Roaring Mouse 50:57 6 1:33 720 David Hopkins SCCCC 50:58 7 1:35 714 Dave Schindehette Pegasis 51:00 8 1:37 708 Frank Kalcic HRS Rock Lobster 51:02 9 1:55 722 Bob Barwick FCC 51:20 10 2:01 721 Paul Ellison Allan USA 51:26 11 2:36 710 Aaron Hunter San Jose BicycleClub 52:01 12 2:44 717 John Ford Team Spine 52:09 13 3:08 718 William Youngman Cycletraining.com 52:33 14 3:11 725 Courtney Grossman Velo Club Monterey 52:36 15 3:50 709 Sasha Magee Sheila Moon 53:15 16 4:16 700 Ted Burns Webcor/Alto Velo 53:41 17 4:24 727 Sean O'Connell Contra Costa Cycling 53:49 18 4:29 712 Mike Lucaccini Eden Bicycle Club 53:54 19 4:47 724 Shige Honjo Flow 54:12 20 4:57 716 Blake Conknopka Wrench Science 54:22 21 5:00 711 Fred Martin Kaiser/Team Oakland 54:25 22 5:11 734 Doug Duren Spokesman Bicycles 54:36 23 5:26 703 Morgan Fletcher Kaiser/Team Oakland 54:51 24 6:30 715 Nigel Walker 55:55 25 6:42 705 Andy May Quest 56:07 26 6:44 704 Steve Vickery EMC/Vellum Cycles 56:09 27 7:37 735 Russell Carmick Team Roaring Mouse 57:02 28 (@1) 732 Ralph King 3rd Pillar (@1) 49:30 29 " 731 Troy Manfield Spokesman Bicycles (@1) 49:43 30 " 723 Marshall Liddle (@1) 49:57 31 " 728 Mike Schaller LGBRC (@1) 50:03 32 " 707 Andreas Vogel CyclingCalifornia.Co (@1) 51:55 33 " 729 Eric Werner Alto Velo/Webcor (@1) 53:28 34 " 719 Juan Ortiz Bianchi (@1) 55:15 35 " 737 Dave Charles Velo Bella (@1) 58:20
Results for Men 45+B, winning time 51:37 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 51:37 225 Tim Sawyer Bicycle Trip 51:37 2 1:05 238 Clu Cotter Action Sports 52:42 3 1:57 245 Brad Williamson Family Cycling Ctr 53:34 4 2:02 236 Bob A. Skubis Los Gatos Bicycle 53:39 5 3:14 233 Bud Napolio CRC/Hill Co 54:51 6 3:42 247 Jeff Townsend Fighting Bobao 55:19 7 3:44 230 Larry Vanzant Hazards Cyclesport 55:21 8 (@1) 231 Brian Birch Kaiser/Team Oakland (@1) 49:13 9 " 246 Ed Miszkiewicz (@1) 49:13 10 " 248 Robert Barber (@1) 49:26 11 " 244 Paul Thai Look Cycle USA (@1) 49:29 12 " 226 Stephen Itano HRS Rocklobster (@1) 49:33 13 " 240 Dirk Rohloff Fighting 1325 Bob 20 (@1) 49:37 14 " 237 Tim McCrachen Lamorinda/Synergy (@1) 49:44 15 " 228 Jim Lentfer Mr Fun (@1) 50:09 16 " 227 Wayne Smith SCCC Le Village (@1) 50:35 17 " 235 Rex Rose (@1) 52:12 18 " 239 Gary Souza Altezza 40 (@1) 53:32 19 " 243 Bob Lofland (@1) 54:11 20 " 232 Thomas Theriault Sheila Moon (@1) 54:45 21 " 242 Larry Bullard HRS Rock Lobster (@1) 54:57 22 " 241 Kevin McKee SCCC/Le Village (@1) 55:02
Results for Men 55+, winning time 52:00 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 52:00 476 John Elgart Webcor/Alto Velo 52:00 2 20 479 Frank Cuaresma Cal Giant 52:20 3 2:45 478 Bob Guglielmelli Central Coast Mag 54:45 4 3:23 481 Larry Broberg Team Bicycle Trip 55:23 5 (@1) 475 Joseph Crabtree Forest Hill BikeShop (@1) 51:44 6 " 483 Robert Vandenberg By Contact (@1) 54:49 7 " 482 Mike Simons Velo Club Monterey (@1) 55:07 8 (@2) 480 Mike McDonald Team Beer (@2) 49:33 9 " 477 Ron Riley SCCCC/Team SC (@2) 51:04
Results for Men 35+A, winning time 39:08 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 39:08 929 James Coates Morgan Stanley 39:08 2 12 908 Rich Maile Santa Cruz Bicycles 39:20 3 15 941 Troy Barry 39:23 4 29 922 Mark Howland Black Market Racing 39:37 5 37 928 Chris D'Aluisio Morgan Stanley 39:45 6 1:59 925 Dan McNally DFL 41:07 7 2:04 924 Jordi Cortes Clif Bar 41:12 8 2:11 937 Brock Dickie Buy-Cell.com 41:19 9 2:15 903 Murray Swanson Pen Velo/Kondra Sys 41:23 10 2:19 900 Brij Lunine SCCCC/ABS 41:27 11 2:31 917 Mark A. Christian 41:39 12 2:35 930 Timothy Thompson Black Market Racing 41:43 13 2:53 918 C. Steve Hess SCCCC/Fox 42:01 14 3:12 933 Tim Watson HRS Rock Lobster 42:20 15 3:20 919 Mitch Bramlett Scotts Valley Cycle 42:28 16 3:33 906 Devin Avery Beer 42:41 17 3:37 913 Brad Koester DFL 42:45 18 3:41 902 Stacey Sell Fox Racing Factory 42:49 19 3:44 907 Greg Wedeking Sheila Moon 42:52 20 " 936 Mark Mastoras Squadra Ovest 42:52 21 3:46 901 Geoff Luttrell Fusion Sport 42:54 22 4:12 940 David Allen 43:20 23 4:16 905 John Kammeyer Altezza 40 Racing 43:24 24 4:17 932 Nic Sims 43:25 25 4:31 942 Anastesio Flores Jr. Another Bike Shop 43:39 26 4:46 939 Reed Maxwell Valley Spokesman 43:54 27 4:57 934 Ben Lerner Cal Giant 44:05 28 5:09 923 Max Clifford HRS Rock Lobster 44:17 29 5:14 938 David Pedersen 44:22 30 5:25 904 Nick Theobald California Giant 44:33 31 5:28 920 Eric Bustos Cal Giant 44:36 32 5:41 915 Ruben Villarreal Eden Bicycles Racing 44:49 33 5:49 926 David Quist Clif Bar 44:57 34 6:08 935 Geoff Wilcox Altezza 40 45:16 35 6:18 916 Matt E. Kramer DAD 45:26 36 (@1) 921 Jeff Hone SJ Bike Club (@1) 39:19 37 " 911 Dwight Walter (@1) 43:40
Results for Men 45+A, winning time 41:19 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 41:19 670 Larry Hibbard 41:19 2 11 663 Thomas Feix Pen Velo/Konda 41:30 3 41 660 Don Langley Morgan Stanley/Spec 42:00 4 45 657 Dan Sovereign Tuesday Velo 42:04 5 47 653 Philip Sims SCCCC/ABS 42:06 6 1:33 664 Logan Kelsey Vertical Online 42:52 7 1:39 668 Shane Huntoon Livermore Cyclery 42:58 8 1:40 656 Norm Kreiss Cal. Giant Berry 42:59 9 1:58 665 Edwin Rambuski Black Market Racing 43:17 10 2:04 650 David Libby Kaiser/Team Oakland 43:23 11 2:47 659 Chris Baker Another Bike Shop 44:06 12 3:11 661 Erik Thunstrom SCCCC 44:30 13 3:19 672 Rob Meighan Solo 44:38 14 3:22 673 John Brown Family Cycling Ctr 44:41 15 3:29 667 Paule Bates Roaring Mouse Cyclin 44:48 16 (@1) 658 John Elgart Webcor-Alto Velo (@1) 38:16 17 " 651 George Smith Webcor/Alto Velo (@1) 38:26 18 " 655 Joe Fabris Fightin' Bobas (@1) 38:37 19 " 662 Ray Gale 3rd Pillar Racing (@1) 38:55 20 " 669 Mark Michel Staff/ Bike Trip (@1) 39:05 21 " 666 Mike Evans SCCCC (@1) 41:00 22 " 652 Jon Suzuki Kaiser/Team Oakland (@1) 41:00 23 " 671 Tom Sullivan Rock Lobster (@1) 41:07 24 " 654 Erik Salander Pen Velo/Kondra Sys (@1) 42:21 25 " 674 Kem Akol Bicycle Trip (@1) 44:44
Results for Men B, winning time 41:56 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 41:56 335 Mike Sooder Too Many Bikes 41:56 2 41 317 Matthew Young Sycip Racing 42:37 3 44 329 Alex Work HRS Rock Lobster 42:40 4 45 344 Andrew Hammon Specialized 42:41 5 46 324 Carl Hesselein REvolution Bikes 42:42 6 50 341 Brandon Correia Godspeed Courier 42:46 7 51 325 Kea Hunt Berkeley BC 42:47 8 1:15 320 Sage Bauers 43:11 9 1:17 303 Charles Ehm Sycip Racing 43:13 10 " 336 Matthew Tabott Altezza 40 43:13 11 1:26 350 Murphy Macing Sheila Moon 43:22 12 1:28 343 Diniel Lam TBS Racing 43:24 13 1:43 310 Marshall J. Robert Eden Bicycles Race 43:39 14 1:48 306 Joshua Lerner Fusion Sport 43:44 15 1:49 349 John Caletti Cloud Nine Bicycles 43:45 16 2:03 318 Brian Fewster Cysip Racing 43:59 17 2:06 339 Nathan Shaw Garden City Cyclist 44:02 18 2:12 319 Eric Highlander SC Bike 44:08 19 2:39 327 David Allbut The Velo/Team Vola 44:35 20 2:42 347 Erik Trauschke SVV Mounty Altenberg 44:38 21 2:51 321 Chris Sallen 44:47 22 2:55 342 Cody Klasna Ritchey/Scott 44:51 23 " 308 Ryan Connolly Pure Irish Stout 44:51 24 3:09 316 Joshua Thayer Sheila Moon 45:05 25 3:21 330 Ryan Williams Fresno Oakland 45:17 26 3:25 352 Tim Roehrl Stans 45:21 27 3:26 332 Russel Pratt Bella Slave Boy 45:22 28 3:49 304 Matt Leonard Altezza 40 45:45 29 3:51 315 Samuel Johnstone 45:47 30 4:04 300 Joe Miller 46:00 31 4:19 337 Brent Burnkamp 46:15 32 4:21 346 Andrew Yee Go Bagger 46:17 33 4:27 354 Dean Dealy Desalvo 46:23 34 4:37 326 Karl Knutson Fresno Oakland 46:33 35 4:50 301 George Thoma Kaiser/Team Oakland 46:46 36 5:15 334 Matthew Triska 47:11 37 5:34 331 Curtis Inglis Inglis Cycles 47:30 38 5:49 307 Dan Adkins Metromint Cycling 47:45 39 5:54 314 Eric Mille 47:50 40 6:12 322 Cullen Wojcik Fusion Sport 48:08 41 6:39 345 Stephen Ransom Dolce Vita 48:35 42 7:24 353 Chris Coffee 49:20 43 7:26 313 Jon Palmer Team Crash 49:22 44 (@1) 312 Chris Atkinson Team Crash (@1) 42:00 45 " 328 Wade Morgan FresnoOakland (@1) 42:13 46 " 355 Paul Pietryka (@1) 43:20 47 " 311 Dwight Walter (@1) 43:24 48 " 340 Chris Sepe Team Lucas (@1) 43:48 49 " 348 Neil Samson HACC Hawaii (@1) 44:27 50 " 351 Mark Vanderoel Bicycle Trip (@1) 46:36
Results for Junior A, winning time 43:39 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 43:39 450 Jeremy Blalock Joselyn's Bicycle 43:39 2 1:07 455 Jesse Nickell Bicycle Trip/SCCCC 44:46 3 1:49 454 Bjorn Fox Clif Bar 45:28 4 2:32 459 Erik Young Bicycle Trip 46:11 5 5:38 460 Dylan McDonald Bicycle Trip 49:17 6 (@1) 451 Spence Petersen (@1) 42:32 7 " 458 Jordan Vandersteop Bicycle Trip (@1) 43:56 8 " 456 Oliver Nickell Bicycle Trip/SCCCC (@1) 44:26 9 " 457 Kyle Vanderstoep Bicycle Trip (@1) 44:37 10 " 452 Alex Howard Above Category Racin (@1) 45:07
Results for Women 35+, winning time 49:03 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 49:03 202 Melanie Dominguez Bicycle Trip/SCCCC 49:03 2 6 207 Janel Lodge Black Market Racing 49:09 3 (@1) 205 Soni Poulsen Velo Bella - Kona (@1) 44:07 4 " 206 Hennetta Stern Hot Flash Chicks (@1) 44:28 5 " 204 Amy Abele Velo Bella - Kona (@1) 46:24 6 " 203 Janet Myers (@1) 46:32 7 " 201 Julie Bates Roaring Mouse Cycles (@1) 47:46
Results for Women A, winning time 44:22 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 44:22 106 Stella Carey HRS Rock Lobster 44:22 2 2 107 Kathleen Hannon Freewheel - Hunter 44:24 3 " 103 Sarah Maile Ventana 44:24 4 14 105 Carmen D'Aluisio Aarons 44:36 5 1:22 102 Katrina Baumsteiger Black Market Racing 45:44 6 1:45 104 Betina Hold Rock Lobster 46:07 7 2:22 110 Karen Brems Webcor/Alto Velo 46:44 8 3:07 101 Natasha Perry Velo Bella Kona 47:29 9 4:27 108 Heidi Kanayan Velo Bella/Cycle Org 48:49 10 4:48 100 Karla Kingsley 49:10
Results for Women B, winning time 48:23 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 48:23 609 Sara Piccolo Norcal Velo 48:23 2 45 611 Jen Jordan Code 3 Racing 49:08 3 1:00 606 Teshia Cordia Code 3 Racing 49:23 4 1:34 616 Melanie Michalak LGBRC Easton/Special 49:57 5 1:38 602 Lisa Deklin DFL 50:01 6 1:47 605 Elizabeth Allbut TBB 50:10 7 2:01 617 Lindsey Collins SCCCC 50:24 8 2:07 603 Melissa Schultz Team Oakland/Kaiser 50:30 9 3:00 614 Nicole Bumbaca Velo Bella - Kona 51:23 10 (@1) 610 Natalie Morris (@1) 44:03 11 " 618 Teri Gardiner (@1) 44:13 12 " 604 Diana Devlin DFL (@1) 44:49 13 " 600 Kathryn Aaker Sheila Moon (@1) 44:55 14 " 608 Yvonne Walbroehl Protech Racing (@1) 44:57 15 " 621 Laines Aldridge Bicycle Trip (@1) 45:04 16 " 613 Katrina Leoru Velo Bella - Kona (@1) 46:08 17 " 615 Marian Hunting Velo Bella - Kona (@1) 48:30 18 " 601 Lauren Haughey Velo Girls (@1) 48:35 19 (@2) 607 Rita_Celeste Leon SCCCC (@2) 43:51
Results for Women C, winning time 35:31 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 35:31 408 Courtney Dimpel Altezza 40 35:31 2 52 401 Michelle Diaz Code Three Racing 36:23 3 1:13 409 Megan Zemny Altezza 40 36:44 4 1:16 406 Beth Welliver Velo Bella/Kona 36:47 5 1:31 422 Katie Melena Francis Cycles 37:02 6 2:02 411 Angela Stevens 37:33 7 2:51 421 Lara Rogers SCCCC 38:22 8 2:53 410 Stacey Evans 38:24 9 3:37 402 Rebecca Dyas Velo Bella Kona 39:08 10 3:54 416 Janet La Heur 39:25 11 4:16 403 Meredith Obendorfer Altezza40 39:47 12 5:10 412 Kristie Hamilton Tuesday Velo/Voler 40:41 13 5:57 413 Emily McLanahan Sheila Moon 41:28 14 (@1) 418 Liz McAfee Velo Bella/Kona (@1) 34:39 15 " 407 Veronica Lentfer VeloGirls Club (@1) 35:48 16 " 405 Theresa Castia InfoVista Cycling (@1) 36:00 17 " 404 Sarah Clatterbuck Velo Girls (@1) 38:32 18 " 414 Katy Jossy (@1) 40:43
Results for Men A, winning time 56:37 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 56:37 19 David Wyandt HRS Rocklobster 56:37 2 35 24 Jason Snead HRS Rocklobster 57:12 3 41 6 Troy Barry 57:18 4 1:27 11 Cameron Falconer Hunter-Freewheel 58:04 5 1:47 10 Aaron Kereluk HRS Rocklobster 58:24 6 1:49 33 Jason Rahlwes Fox Racing Shox 58:26 7 2:35 7 Andrew Brooks Sheila Moon 59:12 8 2:39 15 Rick Hunter Hunter/Freewheel 59:16 9 2:59 2 James Badia Webcor/Alto Velo 59:36 10 3:02 18 Lance Doherty Clif Bar 59:39 11 3:03 25 Mack Chew DFL 59:40 12 3:23 20 Aron Bonar Sycip Racing 1:00:00 13 3:36 37 Jeffrey Hartman Rebolledo 1:00:13 14 3:37 8 Nick Purtscher HRS Rock Lobster 1:00:14 15 3:53 34 Aaron Odell HRS Rocklobster 1:00:30 16 4:12 22 Nick Hanni Scott/Ritchey 1:00:49 17 4:25 9 Chris Brown Norcal Velo 1:01:02 18 4:32 29 Ben Dodge HRS Rocklobster 1:01:09 19 4:36 16 Don Myrah Buy-cell.com 1:01:13 20 4:43 30 Keith DeFiebre Scott/Ritchey 1:01:20 21 4:48 23 Logan Loader Boulion Steel 1:01:25 22 4:49 36 Dean Poshard HRS Rocklobster 1:01:26 23 5:22 12 Mathias Behrends Sycip Racing 1:01:59 24 5:23 28 Pat Rocchin 1:02:00 25 6:14 32 Tyson Mitchell American Cyclery 1:02:51 26 6:20 21 William Longstreth HRS Rocklobster 1:02:57 27 6:25 4 Ron Castia Info Visa Cycling 1:03:02 28 (@1) 14 Isais Job Allezza 40 (@1) 56:39 29 " 31 Grant Cutler Altezza 40 (@1) 57:02 30 " 26 Jeff Patton HRS Rocklobster (@1) 57:10 31 " 38 Jay Buenaventura Third Rail Cycling (@1) 57:15 32 " 35 Bill Seins Sycip Racing (@1) 57:33 33 " 39 Rob Evans HRS Rocklobster (@1) 58:25 34 " 17 Lander Bravo Altezza 40 (@1) 58:27 35 " 13 Brian Rogers Sycip Racing (@1) 1:00:09
Results for Single Speed, winning time 59:09 return to top
PLC @ TIME NUM NAME CLUB/SPONSOR TIME -- ------ --- ---------- ---------- ---- 1 59:09 169 Cesar Chavez Buy-cell.com 59:09 2 1 161 Michael Matthews Buy-cell.com 59:10 3 2:03 163 Scott Chapin Team Traffic 1:01:12 4 (@1) 167 Tim Cannard Buy-cell.com (@1) 55:50 5 " 153 Jim McDonald Team Beer (@1) 55:56 6 " 150 Joe Miller (@1) 57:30 7 " 158 Patrick Kitto (@1) 57:49 8 " 171 Martin Suro Cal Giant (@1) 58:25 9 " 170 Monty Worthington Tifosi Wines (@1) 59:26 10 " 155 Joe Falons Fighter Bobas/Trailh (@1) 59:33 11 " 154 Eric Thunstrom SCCCC (@1) 1:00:09 12 " 152 Morgan Fletcher Kaiser/Team Oakland (@1) 1:00:34 13 " 165 Robert Jaimus (@1) 1:02:18 14 " 166 Andy Compleman Team Independence (@1) 1:02:18 15 " 164 Carmelo Rios Fighting Bobas (@1) 1:02:38 16 (@2) 157 Jeff Townsend Fighter Bobas (@2) 56:31 17 " 160 Chris Wells (@2) 58:36
Timing and results: Tom Simonson